У малюка животик не здуває, тому й не болить!
Головна  -  Про кольки

Все о кольках у дітей

признаки колик у новорожденных

Кольки у немовлят: що це?

Щойно народжені малюки зазвичай повідомляють про свій стан та бажання плачем. Уважна мама за плачем дитини зазвичай може розпізнати причину невдоволення немовляти. Але що не так з малюком, коли він і сухий, і нагодований, і не обділений батьківською увагою? Чому він плаче?

Найчастішою причиною, на перший погляд «безпідставної» істерики, є кольки. Вони зустрічаються у 70% дітей. У більшості випадків – це спазми кишкового тракту, який пристосовується до самостійного функціонування. Ближче до 3–4 місяця життя дитини кольки вже не турбують дітей.

Ознаки кольок у немовлят

Зазвичай ознаки у різних дітей схожі – дитинка кричить кілька годин, обличчя червоніє від напруги, а животик помітно надувається, дитинка «соває» ніжками, жадібно хапається за груди або пляшечку і раптово відкидає їх. Заспокоюється немовля лише після дефекації та відходження газів, та й то ненадовго.

Причини кольок

Досвідчені лікарі впевнено стверджують, що причинами дитячих кольок і неспокою служать кілька причин:

  • Функціональна незрілість шлунково-кишкового тракту. Після маминих ферментів, які «працювали» у перші два тижні життя дитинки, прийшла черга самостійної роботи. Незріла мікрофлора вчиться лишень і не може дати раду речовинам, які надходять до кишечнику дитини. Часом з їжею (грудним молоком чи сумішшю) потрапляє повітря, яке також спричиняє дискомфорт і біль.
  • «Необережне» харчування матері (при грудному вигодовуванні). Все, що їсть мама, потрапляє до шлунка дитини через молоко. Тому, варто утриматись або і взагалі почекати із вживанням газоутворюючих продуктів.
  • Несприйняття дитиною білків коров’ячого молока (при штучному вигодовуванні) та лактозна недостатність завершують «хіт-парад» найбільш «топових» причин кольок.

средство от вздутия

Що робити? Як реагувати?

Як реагувати батькам, коли несила дивитися, як дитина корчиться і страждає? У першу чергу, як говорив відомий Карлсон, «спокій, лише спокій!». Спокійна атмосфера позитивно вплине не лише на немовля, яке тонко відчуває мамин настрій і стан, але і на дорослих, що поруч. Спокій допоможе тверезо оцінити ситуацію.

Ваша посилена увага на стан дитини – найкраща зброя. Придивіться – чи не має у малюка блювоти і проносу? Чи нормально новонароджений набирає вагу і в інший час поводиться спокійно і цікавиться навколишнім світом? Чи не підвищується температура тіла?

Якщо, окрім «нападів», нічого Вас не турбує у звичайній поведінці дитини, то, як правило, тепла пелюшка на животику, масаж, зміна положення при прикладанні до грудей – найперша і дієва допомога, яка здатна полегшити страждання малюка.

Але якщо звичайні методи не допомагають і за наявності кольок загальний стан дитини погіршується, то (звісно за рекомендацією педіатра) у гострий період і задля запобігання рекомендується препарат Колікід®, розроблений фармацевтами саме для новонароджених. Він руйнує газові бульбашки, перетворюючи їх на однорідну масу, полегшує біль.

Кілька порад при вигодовуванні для запобігання колькам

причины коликов

Батькам новонароджених, які перебувають на штучному вигодовуванні, варто звернути увагу на суміш. Відмовитися від кисломолочних варіантів, замінивши їх харчуванням з олігоцукру, що сприяє відновленню мікрофлори травного тракту. А також застосовувати спеціальні пляшки із силіконовою мембраною, що не пропускають повітря.

Якщо ж дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, мамам варто приділити більше уваги власному раціону харчування, навчитися правильному прикладанню до грудей. Велике значення має також атмосфера під час годування – вона має бути спокійна, без поспіху, повільна. 

 

Спокою і мудрості Вам, шановні батьки!

Де придбати
© 2015 - 2018  Всі права захищені.Створено в веб-студії Seotm.com